FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 29. kolo

Horná Súča - Ľuborča 2:5 (2:1)
Domáci futbalisti po zlepšených výkonoch v posledných kolách, keď neprehrali v sérii päť zápasov, v tom poslednom ťahali za kratší koniec a utrpeli debakel. I keď prvý polčas, ktorý vyhrali 2:1 tomu nenasvedčoval. Mali dokonca aj ďalšie šance, ktoré trestuhodne zahadzovali, čo hostia náležite využili. Sled gólov:. Bariš 1:0 po centri Kučeráka, 34. na 1:1 vyrovnal Michalík , 40. min Coník po prihrívke Kučeráka, v 60 po trme-vtme doklepol loptu Vavruš ,68 min Michalík upravil na 2:3 pre hostí, 72. Belko na 2:4 . Skóre uzavrel Korienek po zaváhaní domácej obrany. Pred 200 divákmi rozhodoval Opatovský. ŽK:2:4. Góly Bariš, Coník, - Michalík 2, Belko, Vavruš ,Korienek.
Dorasty 3:3. Žiaci: AS Trenčín C - H. Súča 1:0.
(štef)
1. Kočovce 29 19 7 3 85:23 64 (+22)
2. Nová Ves n/V. 29 19 7 3 92:35 64 (+22)
3. Ľuborča 29 18 2 9 56:31 56 (+14)
4. Soblahov 29 15 5 9 64:45 50 (+5)
5. Trenč. Turná 29 13 6 10 67:48 45 ( 0)
6. Veľká Hradná 29 13 4 12 59:65 43 (+1)
7. Dubodiel 29 12 6 11 56:55 42 ( 0)
8. Mel.-Lieskové 29 12 5 12 58:50 41 (-1)
9. Dolná Poruba 29 12 4 13 61:66 40 (-5)
10. Horné Srnie 29 11 6 12 55:49 39 (-3)
11. Kľúčové 29 11 4 14 63:67 37 (-8)
12. Stará Turá 29 10 6 13 47:47 36 (-9)
13. Čachtice 29 9 4 16 42:69 31 (-11)
14. Horná Súča 29 8 4 17 43:62 28 (-17)
15. Trenč. Teplá 29 6 6 17 44:68 24 (-21)
16. Horná Streda 29 6 0 23 33:145 18 (-27)
Tr. Teplá - Nová Ves 1:10 (0:3)
Góly: Blaho - Maráz 3, Sameš 3, Jambor 2, Jančo, Zelenák.
Rozhodoval Farkaš pred 100 divákmi.
V poslednom domácom zápase Teplania sklamali svojich fanúšikov na kvalitnom teréne, za pekného počasia sa dalo pozerať iba na jedno mužstvo, ktoré už do polčasu rozhodlo o svojom víťazstve, keď sa hosti presne trafili Marázom,. Jančom a Samešom. V druhom dejstve za desať minút bollo už 0:5, po góloch Maráza a Sameša. Teplania boli zrelý na uterák... Na 0:6 zvyšoval Jambor a k slovu sa dostali aj domáci, keď Blaho znížil na 1:6. Hostia hrali naďalej svoju hru , čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku , keď na potupných 1:10 dal Maráz, Samešom dosiahol hetrik Jambor a Zelenák. Po tejto futbalovej lekcii sa budú musieť kompetentní zamyslieť, ako cestou sa bude uberať teplanský futbal do budúcnosti.
(dob)
D. Poruba - Čachtice 9:1 (3:1)
Domáce mužstvo povzbudené výhrou s predchádzajúceho kola už v 2. min Galkom otvorilo skóre. Postupne pribúdalo gólov - v 26 Martinák na 2:0, v 27 znížil Novotný na 2:1 a to bol jediný zlý moment tohto zápasu. V 33. min prišla chvíľa J. Suchého na 3:1. V druhom polčase to už bola hra na jednu stranu a brankár hostí sa neraz len čudoval. V 60. min zvýšil Uhlárik na 4:1, 68. J. Suchý na 5:1, 71. J. Suchý z 11m na 6:1, 76. J. Suchý 7:1, 79. Martinák 8:1, 81. Dorička na konečných 9:1. Za predvedená výkon si domáci zaslúžili dať ja "desinu". Pred 100 divákmi rozhodoval Cintula.
(such)
Tr. Turná - H. Srnie 2:1 (2:1)
Góly: Poruban, J. Lacko - Kebísek. ČK: Poruban - Ďuriš.
Bol to priemerný zápas, obe mužstvá hrali v pohode. Na oboch stranách boli pekné akcie, ale bez presného zakončenia. Rozhodoval Klimčík.
(chup)
Soblahov - Dubodiel 6:0 (3:0)
Pred 250 divákmi na vynikajúco pripravenom trávniku predviedli domáci suverenný výkon, keď dvoma hetrikmi sa zaskveli Vallo a Halgoš. Perfektný výkonom sa predviedol brankár Miškech. Góly: Valo 3. Halgoš 3.
Žiaci: Soblahov - Tr. Teplice 6:2. Góly: za domácich Ďurači 2, Šedivý 2, Ďuriška, Madový
Dorasty: Soblahov - Dubodiel 3:2 Góly: Sýkora 2, M. Pleva.
(šed)
Horná Streda - Kočovce 0:7 (0:2)
Hostia ,za ktorých hrajú skúsení futbalisti boli jednoznačným favoritom, čo sa prejavilo aj na výsledku tohto stretnutia. Výrazné víťazstvo hostí hovorí za ďalší komentár...
(mar)
Kľúčové - Mel.-Lieskové 1:2 (1:0)
Góly Vydrnák - Ondreička 2
V bojovnom stretnutí získali víťazstvo na svoju stranu hostia.
Stará Turá - V. Hradná 2:3 (0:1)
V poslednom vystúpením pred domácim publikom išlo o víťazstvo, ale predovšetkým oplatil súperovi nešťastnú prehru z jesene. Hostia boli od začiatku pohyblivejší a rýchlejší a dostavali sa častejšie do streleckých príležitosti. Pohrozili už v 7. min, ale pekná strela neskončila však gólom. V 17. min po peknom rýchlom protiútoku viedli hostia gólom Čačka 0:1. Jediná dobrá akcia domácich v prvom polčase mohla skončiť vyrovnávajúcim gólom, ale brankár hostí bol na mieste. Do konca polčasu ťahali domáci za kratší koniec. Po obrátke sa hra vyrovnala a domáci sa dostávali do šancí. Sám Horňák spálil v 55. min dve tutovky, ale o tri minúty už premenil na 1:1. V 60 min Peterka po chybe obrancu hostí šancu nevyužil a z protiútoku získali hostia M. Kováčom vedenie na 1:2. V 74. min center poslal do šestnástky Peterka, ktorý skončil v sieti na 2:2. Kalich horkosti museli vypiť domáci v 87. min, keď po zlej rozohrávke trestali hostia gólom M. Kováča na víťazných 2:3.
Rozhodoval Maráz, 150 divákov. ŽK: 1:5. ČK: 0:1.
(štef)
Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 26 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V.) 22, Peter Kováč (V. Hradná) 19, Ivan Halgoš (Soblahov) 16, Jozef Kučerák (H. Súča) 14, Ondrej Peterka (Stará Turá) 15, (Daniel Imriška (Čachtice) 13, Jozef Šimko (H. Srnie) 13, Marek Sivák (Trenč. Turná) 13, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Marek Michalovič (Kočovce) 12, Martin Kebísek (Horné Srnie) 12, Tomáš Suchý (Dol. Poruba) 11, Patrik Chorvát (Trenč. Turná) 10, B. Malec (Dubodiel) 10, Roman Koťan (Trenč. Teplá) 10, Erik Doboš (Kočovce) 10, atď.