Majstrovstvá oblasti - 24. kolo

Horná Súča - Trenč. Turná 3:2 (2:1)
Hráči Trenč. Turnej sa predstavili v Hornej Súči ako ambiciózny nováčik, ich hráči boli pohyblivejší, technickejší, avšak domáci bolo bojovnejší a dali do hry viac srdca. V 10. minúte po rohu Kučeráka prešla lopta po celej šírke päťky až na Panáka, ale ten na loptu nedosiahol. Už v 13. minúte bolo 1:0, keď Bariš rozohral rýchlo aut a Kučerák sa hlavou nemýlil. V 22. minúte nechytateľne spoza šestnástky vyrovnal P. Chorvát. V 30. minúte Bariš po centri Kučeráka zvýšil na 2:1. V 73. minúte sa dočkal i striedajúci Coník, keď lišiacky z päťky prestrelil brankára Chochlíka. Záver zápasu ešte zdramatizoval Martin Častulín, keď znížil na 3:2. Záver zápasu bol zbytočne nervózny, keď hráči Trenč. Turnej nevhodne reagovali na rozhodnutia rozhodcu. A tak aj v treťom domácom zápase si domáci zaknihovali tri body, na ktoré sa nesmierne nadreli. Pred 250 divákmi rozhodoval Nedveď.
Góly: Kučerák, Bariš, Coník - P. Chorvát, Martin Častulín. ŽK: 0 - 5.
DORAST: 2:2.
Ladislav Štefánek
1. Nová Ves n/V. 24 17 5 2 71:27 56 (+20)
8. Dubodiel 24 10 6 8 41:36 36 ( 0)
9. Veľká Hradná 24 10 4 10 43:49 34 (-2)
10. Čachtice 24 9 4 11 37:45 31 (-5)
11. Mel.-Lieskové 24 8 4 12 40:44 28 (-8)
12. Stará Turá 24 7 6 11 35:39 27 (-9)
13. Dolná Poruba 24 8 3 13 42:62 27 (-9)
14. Horná Súča 24 6 2 16 33:54 20 (-16)
15. Trenč. Teplá 24 4 6 14 32:52 18 (-18)
16. Horná Streda 24 5 0 19 25:113 15 (-21)
Čachtice - Mel.-Lieskové 2:0 (2:0)
V priemernom stretnutí hostia ani raz neohrozili bránu domácich, pôsobili až príliš odovzdaným dojmom a boli jednoznačne najslabším súperom, ktorý sa v tomto ročníku predstavil na čachtickej pôde. Domáci mohli naopak vyhrať aj vyšším rozdielom, ale nepremenili viaceré šance na prikrášlenie víťazstva.
Góly: O. Trebatický, vlastný. Rozhodoval Bušo, 100 divákov.
DORAST: 13:1 (5:0) Góly domácich: O. Trebatický 4, Kačáni 4, M. Trebatický 2, R. Vido, Hrica, Peterka. ŽIACI: Čachtice - Dolná Súča - hostia sa nedostavili.
Marián Halák
Nová Ves n/V - Stará Turá 6:1 (2:0)
Domáce mužstvo si bezpečne zapísalo povinné víťazstvo do tabuľky. Klzký terén priniesol množstvo drobných faulov a preto padli aj tri góly z pokutových kopov. Súper sa síce snažil udržať prijateľný výsledok, ale futbalovo lepší domáci hráči premenili väčšiu časť svojich gólových príležitostí.
Góly: Maráz 3 (2 z 11 m), Sameš 3 - Peterka (11 m)
ŽK: Jurík, Jančo, Panák - Viskup, Tóth, Arbecík.
Rozhodoval Oppenberger, 150 divákov.
Pavol Pristaš
Trenč. Teplá - Soblahov 3:1 (2:1)
Dolná Poruba - Kľúčové 3:0 (1:0)
Ľuborča - Horná Streda 6:1 (1:1)
Po minulotýždňovom veľmi dobrom výkone a zisku nečakaného bodu v Kočovciach nastúpili domáci hráči s predsavzatím potešiť aj domácich fanúšikov, keďže doteraz sa im na domácom trávniku príliš nedarilo. Ako už tradične v prvej štvrťhodine si vypracovali tri vyložené šance, ktoré ale trestuhodne zahodili a následne sa na druhej starne individuálne presadil v šestnástke Kusovský a otvoril skóre. Domácich to na určitý čas vyviedlo z rytmu a do polčasu sa im podarilo iba vyrovnať po presnej strele Korienka. Do druhej polovice nastúpili domáci hráči ako vymenení. Rýchlym pohybom, častým menením miesta a presnými kombináciami sa dostávali do veľkého množstva príležitostí, z ktorých dokázali päťkrát skórovať. Najskôr v 54. minúte Koníček po peknej kombinácii dal vedúci gól, v 62. minúte Korienek krížnou hlavičkou tretí a o tri minúty neskôr Michalička krásnou strelou spoza šestnástky strelil svoj prvý gól počas šesťročného pôsobenia v Ľuborči. V závere ešte Koníček dopravil odrazenú loptu od hosťujúcich hráčov do šibenice brány hostí a v poslednej minúte Husár (zvyčajne brankár domácich), ktorý tentoraz nastúpil v druhom polčase ako hráč do poľa, peknou hlavičkou uzavrel skóre zápasu bohatého na góly, a to ešte hostí zachránila dva krát žrď a veľmi dobrý výkon brankára.
Góly: 30. a 62. Korienek, 54. a 89. Koníček, 65. Michalička, 90. Husár - 15. Kusovský.
Rozhodoval Cintula, 100 divákov.
Marek Koníček
Horné Srnie - Kočovce 1:1 (1:0)
Hornosrňania nastúpili značne v pozmenenej zostave, keď zo základu z rôznych príčin chýbali až štyria hráči. No vysoké víťazstvo z minulého kola vo Veľkej Hradnej im dodalo krídla a sebavedomého súpera schladili už v 3. minúte, keď po hrubej chybe obrany i brankára otvoril skóre stretnutia lobovanou strelou z tridsať metrov J. Šimko - 1:0. Hostia mali síce miernu prevahu, no domáci vychádzali z dobrej defenzívy do rýchlych protiútokov z ktorých sa im opäť jeden podaril v 15. minúte, keď po ideálnej prihrávke J. Šimka hlavičkoval Schizsler len do náručia hosťujúceho brankára. Postupne však domáci prebrali iniciatívu, ovládli stred ihriska a držali hostí dostatočne ďaleko od svojej brány. V 30. minúte sa dostal do šance P. Šimko, obrana hostí ho v šestnástke zastavila nedovoleným spôsobom, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. V 35. minúte dobrú strelu z priameho kopu bezpečne kryl brankár Jaroš. V 40. minúte mali hostia prvú vážnu príležitosť, no z päťky prestrelili domácu bránu. V 43. minúte prudká strela Kubíčka tesne minula bránu hostí a tak prvý polčas skončil zaslúženým jednogólovým vedením pre domácich. Druhý polčas začali domáci veľkou šancou P. Šimka, ktorý po krásnej prihrávke Schizslera zoči-voči brankárovi zakončil tesne vedľa. V 52. minúte sa mimo pokutového územia zrazil domáci brankár Jaroš s útočníkom súpera hlavou a domáceho brankára musela ošetriť rýchla záchranná služba. V 70. minúte nariadil hlavný rozhodca proti domácim prísnu jedenástku, ktorú hostia premenili - 1:1. Po tomto momente sa hra zbytočne pritvrdila a znervóznela, hostia sa snažili strhnúť víťazstvo na svoje stranu, no domáci ohromnou bojovnosťou odolávali. V 85. minúte mal na kopačke víťazný gól domáci M. Kebísek, no z jedenástich metrov prestrelil bránu. Do konca vynikajúceho a bojovného zápasu sa už na stave nič nezmenilo, výkony a prístup oboch mužstiev spĺňali všetky požiadavky moderného futbalu. Pred 100 divákmi rozhodoval Opatovský.
Peter Štefánek
Dubodiel - Veľká Hradná 4:3 (3:1)
V derby zápase sa úvod stretnutia lepšie vydaril hosťom, ktorý v 7. minúte využili nedorozumenie v domácej obrane a Hilčík otvoril skóre zápasu. Z vedenia sa však netešili dlho, lebo v 10. minúte vyrovnal B. Malec. Domáci boli naďalej aktívnejší a v 17. minúte opäť B. Malec využil rýchly protiútok na strelenie gólu. Gólový účet prvého polčasu uzavrel hlavou v 36. minúte Michal Červený. Hosťom sa vydaril nástup do druhého polčasu a v 54. minúte Hilčík znížil a v 69. minúte P. Kováč dokonca i vyrovnal. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 84. minúte M. Malec strelil víťazný gól po nedorozumení v obrane hostí. Pred 200 divákmi rozhodoval Gajdoš. ŽK: 2 - 2.
DORAST: Dubodiel - Jastrabie 5:5 (4:3). ŽIACI: Ľuborča - Dubodiel 1:2.
Stanislav Doktor
Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 23 gólov, Pavol Maraz (obaja Nová Ves n/V) a Peter Kováč (Veľká Hradná) po 17, Daniel Imriška (Čachtice) 13, Radovan Trška (Ľuborča), Ivan Halgoš (Soblahov), Marek Sivák (Trenč. Turná) a Jozef Kučerák (Horná Súča) po 21, Jozef Šimko, (Horné Srnie) a Marek Michalovič (Kočovce) po 11, ostatní 10 a menej.