Majstrovstvá oblasti - 22. kolo

Horná Súča - Kľúčové 7:0 (2:0)
Domáci v derby zápase nenechali nič na náhodu a od prvej minúty sa mohutne opreli do súpera. Už v 1. minúte po krásnom uvoľnení Barišom Kučerák otvoril gólový účet. Do 10. minúty si domáci vytvorili ďalšie tri šance, ktoré trestuhodne zahodili. V 21. minúte po rohu Pečeňanského však Marek Lukšo nezaváhal a zvýšil na 2:0. V 50. minúte Panák sám pred brankárom nedal, ale už o minútu mu to ukázal Kučerák, keď po rýchlom rozohraní zvýšil na 3:0. V 53. minúte Bariš prekonal brankára, ale obranca na bránkovej čiare loptu vykopol. V 65. minúte sa však už dočkal, keď lišiacky prekonal hosťujúceho brankára Králika. V 75. minúte zavŕšil hetrik Kučerák, keď ho uvoľnil Panák. To sa mu ešte málilo a po samostatnom nájazde pridal svoj štvrtý gól. A v samom závere upravil na konečných 7:0 striedajúci Peter Guga. Po dlhom čase tak konečne domáci hráči potešili svojich fanúšikov, ktorých sa za krásneho počasia zúčastnilo na zápase asi 300. Treba len dúfať, že domáci futbalisti tak budú pokračovať v ďalších dôležitých bojoch o záchranu a súťaž v H. Súči udržia. Rozhodoval Farkaš. Góly: Kučerák 4, Marek Lukšo, Bariš, P. Guga. ŽK: 1 - 1.
DORAST: Horná Súča - Podolie 1:2. ŽIACI: Horná Súča - Zamarovce 9:0 Góly: B. Coník 3, Panák 2, Dohnan 2, Kalík, J. Repa.
Ladislav Štefánek
1. Nová Ves n/V. 22 15 5 2 59:26 50 (+17)
11. Stará Turá 22 7 6 9 33:31 27 (-6)
12. Mel.-Lieskové 22 7 4 11 38:41 25 (-8)
13. Dolná Poruba 22 6 3 13 37:61 21 (-12)
14. Horná Súča 22 5 2 15 29:50 17 (-16)
15. Trenč. Teplá 22 3 6 13 27:45 15 (-18)
16. Horná Streda 22 5 0 17 24:101 15 (-18)
Dol. Poruba - Hor. Streda 5:1 (3:0)
Už v 5. minúte Marek Horniak otvoril hlavou skóre - 1:0. Z penalty pridal v 15. minúte druhý gól Peter Suchý a peknou strelou z priameho kopu uzavrel skóre prvého polčasu Patrik Dorička. V druhom polčase domáci nepremenili pár sľubných šancí, a tak hostia v 75. minúte trestali Dominom na 3:1. To domácich vyburcovalo a volejom zvýšil Rastislav Suchý na 4:1. V závere si hosťujúceho brankára opäť vychutnal stopér Dorička a bolo 5:1. Domáci hráči a diváci tak konečne odchádzali zo zápasu spokojní a s úsmevom na tvári. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Nedveď, 100 divákov.
Milan Suchý
Čachtice - Dubodiel 0:1 (0:0)
Domáci nastúpili o vylúčených a zranených hráčov s nechuťou, čoho výsledkom bol pohľad na futbal v prvom polčase, po ktorom museli fanúšikov bolieť oči. V druhom polčase si už domáci vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, avšak ani jednu nevyužili. V 87. minúte bol v pokutovom území faulovaný Imriška, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Hostia vsietili jediný gól stretnutia v 88. minúte po rohovom kope. Pred 200 divákmi rozhodoval s chybami Pavlovič.
DORAST: 1:3. Gól domácich: J. Kačáni. ŽIACI: Čachtice - Mel.-Lieskové 0:1. Gól: Fabián.
Marián Halák
Trenč. Teplá - Stará Turá 0:2 (0:2)
Domáci začali náporom, ale v 4. minúte po skrumáži sa im nepodarilo vsietiť veľmi dôležitý úvodný gól a tak k slovu sa dostali hostia a v 8. minúte Horniak poslal Staroturancov do vedenia. V 13. minúte Bachorík nedal, ale o sedem minút po fatálnej chybe domácich obrancov sa už nemýlil a bolo 0:2. Tri šance Koťana sa nedotiahli do gólu a Ronecov priamy kop v 36. minúte len o pár centimetrov minul Viskupovu svätyňu. V 41. minúte po zranení domáceho gólmana sa polčas už len dohrával. Do druhého dejstva nastúpili Teplania s úmyslom zápas zdramatizovať, ale v 50. minúte domáci gólman chytil hosťom jedenástku a vzápätí domácich "zarezal" vlastný spoluhráč Bagin, ktorý za urážku rozhodcu uvidel červenú kartu. Po tomto momente domácich akoby pokropilo živou vodou a v 54. minúte Frohn nastrelil brvno. Medzi 55. a 78. minútou sa zaskvel najlepší hráč domácich Kováčik, ktorý zabránil istým trom gólom. V 79. minúte Teplania Koťanom nastrelili brvno a hosťujúci hráči sa v 87. a 89. minúte takisto nepresadili vďaka fantastickým zákrokom teplanského gólmana Kováčika, ktorý zachránil domácich od vyššej prehry.
ŽK: Janiš, Michalík, Frohn- Kubáň, Tóth, Arbecík, Magula. ČK: Bagin. Rozhodoval Opatovský, 130 divákov.
Ivan Dobiáš
Trenč. Turná - Soblahov 3:1 (1:0)
Ak by bol na zápase Alex Ferguson, jeho srdce by zaplesalo. Štyri góly, dychberúce akcie, prekvapivé striedania, anglická atmosféra na tribúne.
Góly: P. Chorvát 2, M. Sivák za domácich. Rozhodoval Bušo, 200 divákov.
DORAST: 1:2. ŽIACI: Trenč. Turná - Dolná Súča 10:0.
(wčp)
Nová Ves n/V - Kočovce 2:2 (1:1)
Osemsto divákov, ktorí prišli na futbalové stretnutie susedných obcí o prvé miesto v tabuľke určite neoľutovalo, že za ideálneho slnečného počasia si vybrali práve tento zápas. Od začiatku stretnutia si mohli vychutnať vytvorenie množstva gólových príležitostí s futbalovým napätím až do konca poslednej minúty stretnutia. I keď hostia pôsobili futbalovejším dojmom, viac gólových príležitostí si vytvorili domáci hráči o čom svedčí pomer nastrelených žrdí - 3:1 v prospech domáceho mužstva. V 12. minúte stretnutia slabo vystrelil z rohu šestnástky hosťujúci Michalovič a na prekvapenie domáceho brankára a divákov, lopta skončila v sieti domácej brány. V 43. minúte po Kubicovom centri predĺžil hlavou Maraz na Panáka a ten hlavičkou vyrovnal stav stretnutia. V 56. minúte Panák z bránkovej čiary našiel Jambora, ktorý hlavou zabezpečil domácim vedenie. V 73. minúte sa Šmátralovi z trestného kopu z dvadsaťpäť metrov podarilo trafiť šibenicu domácej brány a tak sa stretnutie, tak ako aj na jeseň, skončilo deľbou bodov.
Góly: Jambor, Panák - Michalovič, Šmátrala. ŽK: Jurík, Jambor - Bočák, Hošek, Škoda. Rozhodoval Mikulaj, 800 divákov.
Pavol Pristaš
Ľuborča - Veľká Hradná 0:1 (0:1)
Domáci mali veľmi dobrý úvod stretnutia, keď po pekných kombinačných akciách veľmi ľahko dostávali do vyložených príležitostí. Ich koncovka je však žalostná. Už v prvej štvrťhodine mohli vyhrávať s minimálne trojgólovým rozdielom a do 30. minúty nevyužili ďalšie dve vynikajúce príležitosti. Hostia sa prvýkrát dostali do domácej šestnástky v 30. minúte, nasledoval faul a pokutový kop, ktorý premenil Peter Kováč. Do prestávky sa napriek veľkej prevahe domáceho mužstva skóre nemenilo. Po zmene strán sa hostia zamerali na udržanie výsledku pozornou hrou v obrane a po niekoľkých brejkoch mohli dokonca poistiť svoje vedenie. S blížiacim záverom pribudlo na trávniku nervozity a domáce mužstvo v zúfalom záverečnom nápore už nedokázalo vyrovnať, keď dvakrát osamotení domáci hráči z päťky nedokázali prekonať v tomto stretnutí výborného hosťujúceho brankára, hoci gólových príležitostí v stretnutí mali domáci omnoho viac - futbal sa hrá na góly a tie sa im počas celého hracieho času nepodarilo streliť.
Gól: 30. P. Kováč (11 m). Rozhodoval Gajdoš, 100 divákov.
DORAST: Ľuborča - Trenč. Jastrabie 3:2 (1:1). Góly: Korienek 3 za domácich.
Horné Srnie - Mel.-Lieskové 0:0
Hornosrňania mali možnosť na reparát po dvoch prehrách na ihriskách súperov, v ktorých inkasovali až 9 gólov. Úvod stretnutia začal opatrne z oboch strán a kto čakal, že hostia budú brániť, bol na omyle. Boli to práve hostia, ktorí ako prví ohrozili brankára v 10. minúte Ondrejičkom. V 15. minúte prvú šancu domáceho Kubíčka zlikvidoval pozorný brankár hostí. V 30. minúte dostal ideálnu prihrávku P. Šimko od brata Jozefa, no jeho strelu obrana hostí odvrátila na roh. O dve minúty neskôr Kubíček z päťky netrafil ani bránu hostí. V 36. minúte vyzvŕtal obrancov hostí Jozef Šimko, no jeho prihrávku neusmernil do brány opäť Kubíček. Tesne pred polčasom mal najväčšiu šancu prvého polčasu znovu Kubíček, no stopér hostí stačil loptu zblokovať. Celkovo však úroveň prvého polčasu zostala za očakávaním. Druhý polčas začal čistou gólovou príležitosťou domácich, no Vydrnáková strela sa odrazila od jednej žrde do druhej a skočila von z brány. Hostia ihneď kontrovali Hodulíkom, no brankár Cabala bol na mieste. V 60. minúte slabá strela J. Šimka skončila len v náručí brankára hostí. V týchto momentoch bola hra rozháraná, často prerušovaná, bez súvislej akcie. Až v 75. minúte pohrozil strelou Jozef Šimko, no obrana hostí ju zblokovala a to bolo na dlhé minúty všetko. Tak sa skončil zápas bezgólovou remízou s ktorou boli spokojní len hostia. Domáci pokračujú v nevýrazných výkonoch a futbal v Hornom Srní opäť raz zaplakal. Pred 150 divákmi rozhodoval Markech.
ŽK: P. Šimko - Hanták, J. Horňák, Biras.
DORAST: H. Srnie - Ladce 5:1. Za domácich: Kubíček 2, M. Švančárek, Lukajka, R. Galko.
ŽIACI: Bošany - Horné Srnie 1:1. Za hostí: Kladivík.
Peter Štefánek
Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 21 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V) 17, Peter Kováč (Veľká Hradná) 16, Daniel Imriška (Čachtice) 13, Radovan Trška (Ľuborča) a Ivan Halgoš (Soblahov) po 12, Marek Sivák (Trenč. Turná) 11, Marek Michalovič (Kočovce) a Juraj Kendera (Kľúčové) po 10, Martin Kebísek (Horné Srnie) 9, ostatní 8 a menej.