Majstrovstvá oblasti - 21. kolo

Stará Turá - Horná Súča 2:0 (1:0)
Stretnutie mužstiev ohrozených zostupom boli tentoraz domáci favoritom a čakalo sa iba na víťazstvo. Hneď v prvých minútach zápasu si obe mužstvá vytvorili dobré gólové šance. Potom domáci získali prevahu a zatlačili hostí na ich polovicu. V 14. minúte sa domáci Nemec ocitol sám pred brankárom hostí, ale loptu nedotlačil do siete. Hostia boli pod tlakom, ale využívali každú možnosť na protiútok, avšak domáci brankár aké-také šance zneškodňoval. Skóre zápasu otvoril v 34. minúte Peter Bohuš, ktorý po dlhom centri trafil z ťažkého uhla - 1:0. Do skončenia polčasu si domáci vytvorili šance, ale zase brankár hostí si so striedaním poradil. V druhom polčase sa obraz hry naprosto nezmenil. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, ale hosťom sa zase vytvárali šance do otvorenej obrany ako napr. v 54. minúte, keď mali hostia obrovskú šancu, ktorú zázračne zlikvidoval domáci brankár. O tri minúty šanca domáceho Arbecíka volala po góle. V 82. minúte unikol Horňák a striedajúci Bachorík premenil center na poisťujúci gól - 2:0 a o víťazstve bolo rozhodnuté. V pomerne slušnom zápase ukázal rozhodca iba jednu žltú kartu - domácemu hráčovi.
Góly: P. Bohuš, Bachorík. Rozhodoval Maraz, 220 divákov.

Jaromír Štefánik
1. Nová Ves n/V. 21 15 4 2 57:24 49 (+19)
11. Stará Turá 21 6 6 9 31:31 24 (-9)
12. Mel.-Lieskové 21 7 3 11 38:41 24 (-9)
13. Dolná Poruba 21 5 3 13 32:60 18 (-12)
14. Trenč. Teplá 21 3 6 12 27:43 15 (-15)
15. Horná Streda 21 5 0 16 23:96 15 (-18)
16. Horná Súča 21 4 2 15 22:50 14 (-16)
Horná Streda - Trenč. Teplá 1:0 (0:0)
Zápas bol od začiatku vyrovnaným súbojom dvoch mužstiev bojujúcich o záchranu v súťaži. Hra i šance sa prelievali na obe strany. V druhom polčase domáci dali viac bojovnosti do zápasu a po striedaní domáceho hrajúceho trénera Daniela Domina, ktorý sám nastúpil, hornostredania po jeho šanci, kedy sa snažil obstreliť brankára, ktorý loptu vyrazil len do vlastného spoluhráča a tá sa od jeho chrbta odrazila do brány, strelili jediný gól stretnutia. V samotnom závere sa nervózne hrajúci hostia síce snažili o vyrovnanie, no domáci ich do žiadnej šance nepustili. Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš.
Roman Markech
Veľká Hradná - Nová Ves n/V
2:2 (1:0)

Diváci videli v prvom polčase kvalitný výkon oboch mužstiev, gólové príležitosti sa striedali na oboch stranách. V 25. minúte sa ocitol hosťujúci útočník sám pred brankárom, no ten jeho šancu zmaril. V 40. minúte pre zmenu unikol hosťom domáci útočník, brankár ho zastavil faulom a z jedenástky domáci vyhrali prvý polčas. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia pokračovali v nakopávaní lôpt do šestnástky domácich, ale tie sa darilo hradňanskej obrane s prehľadom odvracať. Vyrovnanie prišlo nečakane, keď sa domáci vrhli do útoku, nepresnou prihrávkou však stratili loptu a z protiútoku dali hostia gól - 1:1. Najkrajšia akcia celého zápasu vyšla domácim, na jej konci bol strelec mužstva Peter Kováč, ktorý tak pridal svoj druhý gól v zápase. V 82. minúte hostia nastrelil brvno domácej brány. Domáci začali brániť jednogólové vedenie, čo sa im vypomstilo a hostia v 90. minúte vyrovnali. Remíza je však spravodlivá, domácich však mrzí, že o víťazstvo prišli v poslednej minúte zápasu. Pred slušnou návštevou 220 divákov rozhodoval Opatovský.
Góly: P. Kováč 2 - Sameš, Zelenák. ŽK: Režný, Jančo (obaja Nová Ves n/V).
ŽIACI: V. Hradná - Motešice 0:5
(kov)
Soblahov - Čachtice 3:2 (0:2)
Po okulahodiacej hre spred týždňa predviedli domáci v druhom po sebe hranom stretnutí na domácom ihrisku v prvom polčase katastrofálny výkon, čo využili hostia na strelenie gólov Novotného a T. Imrišku. Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Soblahova s odhodlaním zvrátiť priebeh stretnutia, čo sa im hlavne a vďaka nedisciplinovanosti hostí (vylúčení traja hráči) podarilo gólmi Halgoša, Vojteka a víťazného Kyselicu v 90. minúte naplniť. Hostia sa cítili veľmi ukrivdení, ale ak si po vypršaní emócii rozoberú zápas, zistia, že si ho prehrali hlavne sami. V podpriemernom zápase pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Farkaš.
Soblahov: Krátky - Oravec, Dvorský, Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, Vallo, Jambor, Lazar, striedali Vojtek, Hájek, Huszlicska.
Čachtice: Zemka - Ďuriš, Balala, Martin Trebatický, T. Imriška, Zámečník, J. Imriška, Herák, Šimo, Novotný, O. Trebatický.
DORAST: 2:3. ŽIACI: Dolná Súča - Soblahov 0:4.
Marián Šedivý
Kočovce - Dolná Poruba 5:0 (2:0)
V Kočovciach sa zápas odohral na kvalitnom teréne v úplnej réžii domáceho mužstva. V 10. minúte po pravom krídle unikol Doboš a s prispením obrancu hostí dal vedúci gól domácich. V 13. minúte domáci zvýšili na 2:0 po peknej akcii Minaroviechom. V 27. minúte Šmátrala z ľavej strany pekne vystrelil, ale brankár jeho pokus chytil. V 42. minúte Šmátrala opäť z priameho kopu technickou strelou trafil bránu hostí, ale brankár vyrazil na roh. V 45. minúte z osemnástich metrov vystrelil Hošek, brankárovi vypadla lopta do žrde a následne loptu už bezpečne chytil. Do druhého polčasu domáci začali veľkým tlakom na bránu hostí, keď v priebehu pätnástich minút dali tri góly - v 50. minúte po strele Hošeka zvyšoval na 3:0 Doboš, v 55. minúte dával na 4:0 Minaroviech a ten istý hráč v 65. minúte stanovil na konečných 5:0. Od tejto chvíle domáci mali územnú prevahu, ale gól už nedali. Hostia sa predstavili otvorenou a sympatickou hrou. Od vyššej prehry ich zachránil najlepší hráč - brankár Masaryk. Víťazstvo domácich je celkom zaslúžené. Domáce mužstvo tak malo dobrú prípravu na budúcotýždňový derby zápas o čelo tabuľky v Novej Vsi n/V. V slušnom zápase s prehľadom rozhodoval Oppenberger. Hralo sa bez kariet, 200 divákov.
Kočovce: Kukučka - Šorec, Šmátrala, Škoda, Tuka, Bartovič, Minaroviech, Doboš, Michalovič, Hošek, striedali Gábriš, Bílik, Trgo.
Dol. Poruba: Masaryk - P. Suchý, Lacko, Uhlárik, Galko, Dorička, J. Suchý, Martinák, R. Suchý, Horniak, T. Suchý.
DORAST (prípravný zápas): Častkovce - Kočovce 3:4 (2:2). Góly hostí: Vlna, Rajoš, Moravec, T. Hanáček.
Peter Hrušík
Kľúčové - Trenč. Turná 2:4 (1:2)
Silný vietor ovplyvnil celý zápas, avšak hostia, ktorí mali výhodu v prvom polčase ju využili až v jeho závere. Najskôr ich prekvapil domáci Miloš Kiačik, ktorý prešiel celou ich obranou. Následne na to, hostia kontrovali rýchlym útokom a v poslednej minúte prvého polčasu po priamom kope sa ujali vedenia. Druhý polčas začal náporom domácich, avšak hostia po zaváhaní domáceho brankár zvýšili svoj náskok. Domáci ešte zvýšili úsilie a znížili Michalom Vavrušom, ale opäť po chybe domácich hostia poistili svoje vedenie gólom na konečných 2:4.
Rozhodoval Nedveď, 150 divákov.
Patrik Kiačik
Mel.-Lieskové - Ľuborča
1:3 (1:1)

Góly: 2. Hodulík - 40. vlastný, 52. Mihálik, 86. Korienek.
Rozhodoval Malec, 100 divákov.
DORAST: 0:4.
(mk)
Dubodiel - Horné Srnie
5:2 (3:0)

V rušnom zápase sa úvod lepšie vydaril domácim, ale vypracované príležitosti nedokázali využiť. Po štvrťhodine prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vypracovali niekoľko vyložených gólových šancí bez gólového efektu. Záver polčasu vyznel v prospech domácich. Najskôr v 39. minúte otvoril Peter Hostačný skóre zápasu, v 41. minúte Doktor zvýšil z pokutového kopu a polčasové skóre uzavrel peknou strelou Branislav Malec. Hostia sa v druhom polčase opäť prekonávali v zahadzovaní šancí a naopak domáci postupne zvýšili náskok gólmi: v 61. minúte Kúdelom a v 70. minúte B. Malecom. Hostia znížili v závere zápase - v 82. a 86. minúte gólmi J. Šimka. V slušne hranom stretnutí pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš, hralo sa bez kariet.
Dubodiel: Petrík - J. Červený, M. Malec, Stopka, Koreň, M. Červený, Kúdela, Doktor, R. Hostačný, B. Malec, V. Malec, striedali P. Hostačný, Kováč, Mrocek.
H. Srnie: Cabala - Šimák, R. Húserka, Meščánek, Amrich, Kubíček, Chlebana, M. Šimko, Kebísek, P. Šimko, J. Šimko, striedal Schiszler.
DORAST: Dubodiel - Zamarovce 2:1 (1:1). ŽIACI: Dubodiel - Trenč. Teplá 3:1 (1:0)
Stanislav Malec
Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 21 gólov, Pavol Maraz (obaja Nová Ves n/V) 17, Peter Kováč (Veľká Hradná) 14, Daniel Imriška (Čachtice) 13, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Ivan Halgoš (Soblahov) 11, Marek Michalovič (Kočovce), Juraj Kendera (Kľúčové) a Marek Sivák (Trenč. Turná) po 10, ostatní 9 a menej.