MAJSTROVSTVÁ OBLASTI - 20. kolo

Horná Súča - Horná Streda 4:0 (3:0)
Domáci futbalisti sa tešili z majstrovských bodov po neuveriteľnom polroku (presne od 8. 10. 2006!) po výhre nad snaživým súperom, hoci začiatok zápasu tomu nenasvedčoval. Hostia mali hneď v 1. minúte šancu, keď ju zlikvidoval pozorný brankár domácich P. Orságh. Signál k domácemu náporu bol vlastný gól hráča hostí Martišku. V 35. minúte po centri Jančiho zvyšoval Kučerák na 2:0. Ten istý hráč si gól zopakoval v 44. minúte po rohu hlavou a za tohto stavu odišli mužstvá do kabín. Druhý polčas sa niesol v prevahe domácich, ktorí však aj tie najvyloženejšie šance trestuhodne zahadzovali. V 58. minúte Kučerák uzavrel skóre, keď s prehľadom prehodil brankára. V 85. minúte mohol zaznamenať aj štvrtý gól, ale penaltu namieril vedľa brány. V samom závere Panák sám pred brankárom nedal a rovnako ani Bariš, keď sa ideálne uvoľnil medzi stopérmi, ale brankár bol proti. A tak si domáci zaknihovali víťazstvo, ktoré ich odlepilo z chvostu tabuľky. Pred 250 spokojnými divákmi rozhodoval Farkaš.
Góly: Kučerák 3, vlastný (Martišík). ŽK: Beňo, Šupka (Hor. Streda).
Horná Súča: P. Orságh - Bartek, Lukšo, Zemanovič, J. Orság, P. Častulín, Janči, Hrbas, A. Častulín, Kučerák, Pečeňanský (Bariš, Panák, P. Guga).
ŽIACI: Horná Súča - Trenč. Teplice 7:1 (5:0) Góly: J. Dohnan 3, Panák, Blaho, Coník, Seriš.
Ladislav Štefánek
1. Nová Ves n/V. 20 15 3 2 55:22 48 (+18)
10. Dubodiel 20 7 6 7 30:29 27 (-3)
11. Mel.-Lieskové 20 7 3 10 37:38 24 (-6)
12. Stará Turá 20 5 6 9 29:31 21 (-9)
13. Dolná Poruba 20 5 3 12 32:55 18 (-12)
14. Trenč. Teplá 20 3 6 11 27:42 15 (-15)
15. Horná Súča 20 4 2 14 22:48 14 (-16)
16. Horná Streda 20 4 0 16 22:96 12 (-18)
Čachtice - Horné Srnie 4:3 (0:1)
V priemernom prvom polčase využili hostia hneď v 8. minúte brejk a ujali sa vedenia gólom Kebíska. V 48. minúte využili hostia opäť brejk a ten istý hráč zvýšil na 2:0 pre Horné Srnie. Domáci potom zatlačili hostí pred ich bránu a gólom Heráka znížili na 1:2. Po piatich minútach Daniel Imriška vyrovnal. V 70. minúte bol vylúčený hosťujúci brankár Jaroš, avšak hosťujúci Kebísek po ďalšom rýchlom protiútoku zaznamenal v zápase hetrik a bolo 2:3. Domácim sa podarilo v 85. minúte po strele O. Trebatického vyrovnať a dve minúty pred záverečným hvizdom strhol víťazstvo na domácu stranu kapitán a čerstvý otec Daniel Imriška. Domáci si za bojovnosť v tomto zápase víťazstvo zaslúžili, čím len potvrdili štyri body z ihriska súperov.
ŽK: 1 - 1. ČK: 0 - 1. Rozhodoval Oppenberger, 200 divákov.
Čachtice: Zemka - Ďuriš, Čavojský, M. Trebatický, T. Imriška, Selecký, J. Imriška, Herák, D. Imriška, Novotný, O. Trebatický, (Šimo, Zámečník, Moravčík).
Horné Srnie: Jaroš - Ďuriš, Húserka, Meščánek, Kresánek, Cíbik, Chlebana, M. Šimko, Kebísek, P. Šimko, J. Šimko (Šimák, Vandžala, Cabala).
DORAST: Čachtice - Zamarovce 3:1 (1:1). Góly: Peterka, J. Kačáni, O. Trebatický - Capák. ŽIACI: Čachtice - Zamarovce 1:4.
Marián Halák
Trenč. Teplá - Kočovce 3:4 (2:4)
Stretnutie mužstiev z opačných pólov tabuľky na kvalitnom teréne za krásneho jarného počasia sa lepšie vyvíjal pre hostí, ktorí v druhej minúte Šmátralom a v 15. minúte Dobošom zaslúžene viedli 2:0. Kontaktný gól Koťana v 15. minúte naštartoval domácich a o tri minúte ten istý hráč aj vyrovnal. O necelé štyri minúty zase Doboš poslal hostí do vedenia a v 32. minúte z pokutového kopu zvýšil Hošek na 2:4. Do konca polčasu sa hral svižný a okulahodiaci futbal, ale bez gólového efektu. Druhá polovica už nebola taká kvalitná, i keď nebola núdza o gólové šance na strane hostí - v 52. minúte po Minaroviechovej príležitosti sa zaskvel domáci gólman. V 58. minúte po druhej žltej karte videl hosťujúci Sciranka aj červenú, a tak na ťahu mali byť domáci. Ale Kočovania umnou hrou nepúšťali domácich do šancí, práve naopak - po rýchlych brejkoch nedali poisťovací gól Tuka a Hošek. Domáci zdramatizovali stretnutie v 85. minúte svojím najlepším hráčom, keď Koťan hetrikom znížil na 3:4, ale takticky vyzreté hosťujúce mužstvo si do konca stretnutia už nedalo výhru vziať.
Rozhodoval Stračiak, 250 divákov.
Trenč. Teplá: Matejka - Janiš, Marušnec, Rýdzi, Michalík, Frohn, Ronec, Prno, Martinus, Bagin, Koťan.
Kočovce: Palkech - Šorec, Šmátrala, Škoda, Sciranka, Bartovič, Minaroviech, Doboš, Tuka, Bočák, Hošek.
ŽIACI: Trenč. Teplá - Dolná Poruba 2:2.
Ivan Dobiáš
Trenč. Turná - Stará Turá 1:1 (0:0)
Zápas bol hodný zle namaľovanej veľkonočnej kraslice.
Góly: P. Chorvát - Peterka. Rozhodoval Maraz, 200 divákov.
Trenč. Turná: Chochlík - Kalaba, Hasenovič, M. Častulín, R. Mikolášek, Lacko, T. Sivák., M. Chorvát, Repka, P. Chorvát, M. Sivák (striedali Matys, Svatík).
Stará Turá: Viskup - Beňo, Mocko, Štefík, Kubán, Arbecík, Tóth, Bohuš, Gyorog, Nemec, Peterka (striedal Borcha).
DORAST: Trenč. Turná - Nová Ves n/V 0:2. ŽIACI: Trenč. Turná - Mel.-Lieskové 1:1.
(wčp)
Dolná Poruba - Veľká Hradná 1:3 (0:1)
Soblahov - Kľúčové 3:1 (1:0)
V prvom polčase sa ujali domáci vedenia po ďalekonosnej strele Jozefa Oravca. V druhom polčase mali domáci raketový nástup, keď v 48. minúte gólom Lazara a v 49. minúte po Talianovom góle zvýšili už na 3:0. V ďalšom priebehu stretnutia domáci prakticky už len kontrolovali vývoj zápasu. V 87. minúte sa podarilo hosťom skorigovať gólom Vydrnáka na
konečných 3:1. Diváci tak videli na dobre pripravenom trávniku zaujímavý, kvalitný súboj dvoch mužstiev z čela tabuľky, v ktorom sa vo veľmi dobrom svetle predviedla nová posila domácich Marek Vallo. Pred 200 divákmi rozhodoval Gajdoš.
Soblahov: Krátky - Vojtek, Dvorský, P. Rehák, Markovský, Kyselica, Halgoš, Talian, Vallo, Jambor, Oravec (Lazar, T. Rehák, Hájek).
Kľúčové: Králik - Papiernik. Kudlík, Sabatka, A. Kiačik, Vavruš, Sabadka, L. Pecháček, M. Kiačik, P. Pecháček, M. Patka.
Marián Šedivý
Nová Ves n/V - Mel.-Lieskové 2:0 (2:0)
Pred dobrou veľkonočnou návštevou na začiatku desiatej minúty poslal z polovičky ihriska domáci Kubica presnú krížnu prihrávku na Maraza a ten po úniku strelil úvodný gól stretnutia. V 20. minúte Jambor prenikal v šestnástke súpera a po stiahnutí za dres súperom bezpečne premenil pokutový kop Šubert. Po týchto úvodných góloch sa domáci hráči uspokojili. Hostia síce ohrozili domácu bránu zo štandardných situácií, ale po presných kopoch netrafil hlavou bránu Sklár a ani Šikuda. A keďže svoje gólové príležitosti ani nohou a ani hlavou nepremenil domáci Jambor, výsledok stretnutia sa už do konca zápasu nezmenil.
Góly: Maraz, Šubert. ŽK: Horňák (Mel.-Lieskové). Rozhodoval Nedveď, 250 divákov.
Nová Ves n/V: Režný - Jurík, Kunda, Masár, Zelenák, Kubica, Panák, Sameš, Jambor, Šubert, Maraz (Vráblic, Adamčík, Gondár)
Mel.-Lieskové: J. Horňák - Capák, Sklár, Ondrejička, Motyka, Hanták, P. Šikuda, Fabián, Hodulík, R. Horňák, Vendžúr (striedali Mikušať, Zemek, M. Šikuda) Pavol Pristaš
Ľuborča - Dubodiel 1:1 (1:0)
Domáci v oslabenej zostave začali stretnutie veľkým náporom a v prvej desaťminútovke nepremenili štyri vyložené gólové príležitosti. Trikrát vynikajúco zachránil hosťujúci brankár a raz domáci hráč z päťky netrafil bránu. Až z piatej šance sa domácim podarilo otvoriť skóre gólom Tršku. Do prestávky mohli svoje vedenie ešte niekoľkokrát zvýšiť, no bránka hostí bola akoby zakliata. Hostia do prestávky pohrozili iba raz, keď prudkú strelu z diaľky pod brvno vyrazil domáci brankár na roh. Na začiatku druhého polčasu vyrobila domáca obrana neuveriteľnú hrúbku, ktorú pohotovo využil Knoll na vyrovnanie. Od tohto momentu hra upadla do podpriemeru , zvyšovala sa nervozita na ihrisku a hosťom, ktorí sa zamerali na udržanie výsledku sa ich zámer podarilo naplniť. Domáci si v závere vytvorili iba jednu príležitosť, ktorú však nepremenili, a tak si do tabuľky pripísali prvú remízu v tomto súťažnom ročníku.
Góly: 21. Trška - 53. Knoll.
Rozhodoval Markech, 120 divákov.
DORAST: 3:1 (2:0). ŽIACI: Ľuborča - Trenč. Jastrabie 0:2.
Marek Koníček
SÚŤAŽ STRELCOV O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
Peter Jambor 21 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V) 16, Peter Kováč (Veľká Hradná) 12, Daniel Imriška (Čachtice), Radovan Trška (Ľuborča) a Ivan Halgoš (Soblahov) po 11, Marek Michalovič (Kočovce), Juraj Kendera (Kľúčové) a Marek Sivák (Trenč. Turná) po 10, Peter Vydrnák a Jozef Šimko (obaja Horné Srnie) po 8, ostatní 7 a menej.